De vijftienjarige duiker Alastair Meikle uit Peterborough heeft leveranciers van duikuitrusting aangemoedigd om voor meer dan £500 aan accessoires te doneren voor een eBay-veiling om geld in te zamelen voor Bite-Back, de Britse liefdadigheidsinstelling voor het behoud van haaien en de zee.
“Het was mijn liefde voor de zeedieren die mij ertoe bracht te leren duiken, en ik heb nooit meer achterom gekeken”, zegt Meikle, die 250 duiken heeft gemaakt sinds hij in 2013 voor het eerst als scout dook en nu een gekwalificeerde PADI-master is Duiker.
“Ik was op duiktrip met vrienden van Gildenburgh Dive Center bij de Brothers in Egypte en we hadden hamerhaaien, oceanische witpunthaaien en grijze rifhaaien gezien, en het viel ons allemaal op dat we iets zinvols moesten doen om ons geluk te vieren,” hij zegt.
“Dus kwamen we op het idee om onze favoriete duikfabrikanten en -winkels te vragen om items om te veilen voor Bite-Back.”
Onder de items die worden geveild bevinden zich een Fourth Element Manta- en Remora-set; O'Three drybag van 12.5 liter; AP Duiken SMB; Kubi S80 zak; Miflex 75cm slang; twee Fujifilm Dive X video- lichten; Bever opvouwbaar zak plus een ingelijste print van toonaangevend fotograaf Alex Mustard.
“Het feit dat Alastair de passie, integriteit en het initiatief heeft gehad om zoveel donaties voor een online. veiling maakt ons ongelooflijk trots”, aldus Graham Buckingham, campagnedirecteur van Bite-Back.
“Natuurlijk zijn we de bedrijven dankbaar die spullen hebben gedoneerd, en we hopen dat de duikgemeenschap zich net zo geïnspireerd en geneigd zal voelen om hoog te bieden op deze geweldige prijzen.”
De komende weken zal Bite-Back elke week items veilen in de hoop zoveel mogelijk op te halen voor zijn campagne om van Groot-Brittannië het eerste land ter wereld te maken dat haaien verbiedt.vin soep.
Bekijk welke items als eerste worden geveild en bied om te winnen hier
Divernet – de grootste Online Bron voor duikers
14-mei-17